מאמרים

טיפים לחיים ירוקים יותר – לטובתנו ולטובת העולם שלנו - חלק שני

אם אתם לא מעוניינים ללכת ולהפעיל את הגוף בדרך לעבודה, עדיין ישנם פתרונות ירוקים ראויים, דוגמת אופניים חשמליות או רכישת מכונית היברידית (יותר יקרה לקנייה, אך חסכונית בדלק...).

טיפים לחיים המדברים על חיים ירוקים ונכונים יותר כוללים את התחום החשוב ביותר של מחזור. אם לא נתחיל למחזר כולנו באופן משמעותי את מרבית הזבל אנחנו מייצרים, התרבות שלנו לא תוכל להמשיך ולהתקיים במתכונתה הנוכחית עוד יותר מדי זמן. לכן, חשוב עבור כל אחד ואחת מאיתנו להכניס לבית כמה פחים ומיכלים שונים, בהם נאסוף מכלי פלסטיק, פסולת אורגנית, פסולת נייר וקרטון, פסולת זכוכית וכד', וניקח אותם פעם בשבוע או שבועיים למרכז המחזור הקרוב לביתנו (אלו כבר פרושים בחלקים רבים בארץ...).

ולבסוף, טיפים לחיים בנושא תזונה, אשר מבטיחים הן בריאות גבוהה יותר והן דאגה לאיכות הסביבה. למשל – התחילו לקנות בעיקר ירקות ופירות אורגניים. אלו גם הרבה יותר בריאים לגוף שלכם, וגם מעודדים חקלאות אקולוגית ונקייה יחסית אשר אינה מזרימה טונות רבים של כימיקלים וחומרי הדברה אל האדמה מדי יום, או הזרקה של אינספור תרופות, הורמונים ואנטיביוטיקה לבעלי החיים שאנחנו אוכלים (שלא לדבר על תנאי ההחזקה ההומאניים יחסית של בעלי חיים המגודלים לצורך ביצי חופש, בשר אורגני ונקי מאנטיביוטיקה וכד'...).

חזרה לחלק ראשון